Kurumsal SEO Nedir

Kurumsal SEO, kurumsal firmaların, web sitelerinin google, yandex gibi arama motoru taramalarında kolayca bulunabilmek, üst sıralara çıkabilmek için teknik düzenlemelerin yapıldığı birtakım çalışmalardır. Yapılan çalışmalardaki amaç, firmanın/markanın prestijini arttırarak dijital dünyada adının duyurulmasına olanak sağlamaktır. Uygulamalar ve stratejiler kesinlikle kişisel web sitelerine uygulanan yöntemlerden çok farklıdır.

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO çalışmalarında öncelikli ve ilk adım firmanın hedeflerini belirlemektir. Firmayı ayrıntılı analiz edip beklentilerini ve hedeflerini derinlemesine belirledikten sonra rakip analizi ve sektör analizi yapılması gerekir. 

Rakip analizi, Anahtar kelime araştırması, Site içi SEO, Site dışı SEO, Sosyal medya stratejisi ve Raporlama gibi başlıkları barındıran kurumsal SEO piyasada sizin rakiplerinizinden farkınızı ortaya çıkarır.

Kurumsal SEO çalışmasının avantajları ve size kazandıracakları

Düzenli raporlamalar alırsınız.

Hedef kitleye etkili bir şekilde hitap etmiş olursunuz.

Arama motorlarında ilk sayfalarda yer alma şansınız rakiplerinize göre en az iki kat artar.

Rekabet piyasasındaki diğer rakiplerinizden sizi ayıracak olan özensiz, basit SEO kullanımı yerine tercih ettiğiniz Kurumsal SEO ile daha ciddi sonuçlar alacaksınız ve bu durum hem prestij olarak hem de müşteri memnuniyeti olarak size geri dönüş olacaktır.

Markanızı geleceğe taşır. İnternet ortamında sürekli bulunur, göz önünde kalırsınız

kurumsal SEO nedir,